برند اشنایدر الکتریک

معرفی برند

برند اشنایدر الکتریک
(Schneider Electric)

برند اشنایدر الکتریک یک شرکت فرانسوی و تولید کننده تجهیزات الکتریکی، تجهیزات زیرساخت شبکه و راهکارهای مدیریت مصرف انرژی و برق ساختمان است. این شرکت در بیش از 100 کشور فعالیت دارد و تعداد کارکنان آن به بیش از 135 هزار نفر می‌رسد. شرکت اشنایدر الکتریک، در فهرست Fortune Global 500 یا همان 500 شرکت برتر بین‌المللی در جهان از نگاه مجله فورچون قرار دارد. این شرکت در سال مالی 2019، درآمد 27.2 میلیارد یورویی را به ثبت رساند. محصولات زیرساخت این برند با نام های دیجی لینک و اکتاسی در بازار محصولات شبکه و زیرساخت عرضه می شوند.

اشنایدر الکتریک، شرکت مادرِ Square D و APC است. برند اشنایدر الکتریک در زمینه تحقیقات هم فعالیت می کند و 10 میلیارد یورو برای توسعه‌ی پایدار بین سال‌های 2015 تا 2025 در نوآوری و تحقیق‌وتوسعه سرمایه‌گذاری کرده است. این کمپانی 20 هزار اختراع ثبت شده (پتنت) دارد که قابلیت اجرایی شدن دارند و یا در سراسر دنیا در حال استفاده شدن هستند. همچنین اشنایدر 5 درصد از درآمد سالانه‌ی خود را در تحقیق‌وتوسعه سرمایه‌گذاری می‌کند.

راهکارهای مدیریت انرژی اشنایدر الکتریک

اتوماسیون صنعتی

چهارمین انقلاب صنعتی یا Industry 4.0 موجب رشد اشنایدر الکتریک شد. برند اشنایدر، اتوماسیون‌های صنعتی و ماشینی گسسته را در کنار محصولات اتوماسیون فرایند و راه‌حل‌هایی برای بخش صنعت شامل رله‌های قابل برنامه‌ریزی، کنترلرهای حرکتی، ماژول‌های رابط برای ماشین‌های ساده و سیستم‌های فرایندی پیچیده برای تولید هوشمند توسعه می‌دهد. این شرکت همچنین عرضه‌کننده‌ی نرم‌افزار برای کنترل و اتوماسیون صنعتی است.

زیرساخت شبکه و ارتباطات

سابقه‌ی برند اشنایدر الکتریک در زیرساخت شبکه و ارتباطات، شامل کانکتورهایی با استفاده‌ی آسان، رک‌های شبکه، پچ پنل‌های داده، کابل‌ها و پریزهایی که بدون نقص با کنترلرهای IP SmartX کار می‌کنند، می‌شود. این راه‌حل‌های فیزیکی زیرساخت شبکه، به راحتی و در ابعاد مختلف قابل استفاده بوده و بهره وری زیرساخت شبکه را افزایش می دهد. محصولات شبکه اشنایدر در حال حاضر در دو رده بندی دیجی لینک و اکتاسی عرضه می شوند.
معرفی محصولات اشنایدر الکتریک

اکتاسی (Actassi)

کابل و اتصالات فوق‌العاده

اکتاسی (Actassi) یک برند جهانی و شناخته شده در تجهیزات شبکه است که زیرساخت فیزیکی شبکه لایه IP را با مقیاس‌پذیریِ سرتاسری برای ساختمان و دیتاسنتر فراهم می‌کند.

اکتاسی، بخش مدرن و به‌روز و جهانی برند اشنایدر الکتریک (Schneider Electric) برای راه‌حل‌های زیرساخت شبکه و ارتباطات در ساختمان‌ها و دیتاسنترها است. این بخش، شامل هرچیزی که برای نصب و راه‌اندازی ارتباطات شبکه به صورت ساده و بدون دردسر لازم است، می‌شود. نوآوری فنی و ویژگی‌های ارگونومیک بیش از نیاز مصرف‌کنندگان و مجریان، باعث افزایش بهره‌وری در هر محیط کاری می‌شود.

برند اشنایدر الکتریک، سال‌هاست که با برندهای مطرح منطقه‌ای و محلی مانند LexCom، Infraplus، Clipsal Datacomms، Sarel و Himel شراکت جهانی دارد. امروزه این شرکت، تمرکز و تلاش خود را بر یک حوزه‌ی پربازده، یعنی اکتاسی (Actassi) قرار داده است. کلیه‌ی محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کارایی و کارکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشند. این حوزه شامل مجموعه‌ی کاملی از محصولات می‌شود:
 • کانکتورهای RJ45 برای استفاده از کابل‌های Cat 5e، Cat 6 و Cat 6A
 • پچ پنل‌ها
 • کابل‌های LAN مسی و فیبر نوری
 • پچ کوردها و سخت‌افزار اتصالات
 • کابل‌کشی و محفظه‌های سرور
 • راه‌حل‌های هوشمند
 • راه‌حل‌های مسی ازپیش‌آماده و راه‌حل‌های فیبر ازپیش‌آماده (MTP)

ارتباطات سرتاسری شبکه بدون وقفه و یکپارچه

راه‌حل کابل‌کشی ساخت‌یافته‌ی اکتاسی، یک روش یکپارچه و سرتاسری مسی و فیبر است که از پویایی کافی برای برطرف کردن نیازهای اتاق فنی، ساختمان‌ها و دیتاسنتر برخوردار است. اکتاسی (Actassi) با تأمین امنیت و قابلیت اطمینانی که از یک عرضه‌کننده‌ی جهانی تجهیزات شبکه انتظار می‌رود، عملکرد فوق‌العاده‌ای را برای شبکه ارائه می‌کند.

در عین حال که اکتاسی، نیازهای ساختمان‌ها و دیتاسنترها را برآورده می‌کند، بخش مهمی از سیستم (TOP (Total Office Performance است. راه‌حل‌های کنترل و توزیع سراسریِ برند اشنایدر الکتریک، باعث بهره‌وری انرژی، انعطاف‌پذیری و راحتی در محیط‌های کاری می‌شود. همه‌ی قسمت‌های TOP، از بخش توزیع داده و برق گرفته تا سیستم‌های ایمنی و وسایل کنترلی در محیط زندگی، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به صورت واحد کار کنند. TOP براساس همان ارزش‌های غنی و متعهد اکتاسی بنا شده است که نصب آسان، قابلیت اطمینان، انعطاف‌پذیری و بهره‌وری را در امتداد عملکرد و کارایی در بر می‌گیرد.

دیجی لینک (Digilink)

راه‌حل کابلی قابل اطمینان برای ساختمان‌ها و فناوری اطلاعات (IT)

حصولات برند دیجی لینک (Digilink)، راه‌حل‌های کابل‌کشی ساخت‌یافته از شرکت اشنایدر الکتریک است که اطمینان‌پذیری و کارایی را برای هرکسی به ارمغان می‌آورد. تجهیزات مسی و فیبر دیجی لینک، یک شبکه داده‌ی قابل اعتماد را از پچ پنل‌ها گرفته تا کابل‌ها و پچ کوردها و حتی ابزارآلات شبکه تضمین می‌کند تا همه‌ی نیازها برای اتصال به شبکه را در ساختمان‌های کوچک تا متوسط تأمین کند. راه‌حل و امکانات مسی و فیبر دیجی لینک، همیشه در دسترس است و مزایای FIRM (پایدار)، LIGHT (سبک)، SLIM (کم‌حجم) و FAST (سریع) را به شما هدیه می‌کند تا نیازهای اتصال به شبکه را در ساختمان‌های کوچک تا متوسط برطرف کنید. محصولات این برند، تأییدیه‌های UL و ETL را از نظر تضمین ایمنی، عملکرد و کیفیت برای یک شبکه داده‌ی قابل اطمینان دریافت کرده‌اند.

این حوزه شامل مجموعه‌ی کاملی از محصولات می‌شود:
 • کانکتورهای RJ45
 • پچ پنل‌ها
 • کابل‌های LAN مسی و فیبر نوری
 • پچ کوردها و سخت‌افزار اتصالات
 • ابزارآلات قطع و وصل اتصالات شبکه (مثل آچار پانچ و سوکت‌زن)

راه‌حل کابلی قابل اطمینان برای ساختمان‌ها و فناوری اطلاعات (IT)

 • FIRM (پایداری): کانکتور IDC که در انتظار دریافت حق اختراع (پتنت) است، از سیم‌های مسی گیره‌های اتصال به زمین Croc-Jaw طراحی شده تا یک ارتباط باکیفیت را برقرار کند.
 • LIGHT (سبک): پچ پنل فیبر آلومینیومی با وزنی بسیار کم و قابل نصب در رک، تعمیر و تنظیم سریع‌تر و آسان‌تر
 • SLIM (کم‌حجم): پچ پنل با طراحی به شکل Half-U یا نیمه‌ی حرف U به منظور اشغال فضای کمتر در رک و توسعه‌ی آسان با حداقل تداخل با تنظیمات موجود
 • FAST (سریع): آچار قطع و وصل OctaPunch برای بهره‌وری بیشتر در نصب، می‌تواند با یک حرکت 8 سیم را پانچ کند و سیم‌های اضافی را قطع نماید.

کاربردها

دیجی لینک (Digilink) یک راه‌حل کابل‌کشی ساخت‌یافته با ویژگی‌های کاربردی، مفید و رضایت‌بخش را برای اتاق‌های سرور و ساختمان‌های تجاری کوچک تا متوسط ارائه می‌کند.

تایم لاین مختصر شرکت اشنایدر الکتریک

 • 1836: برادران اشنایدر یک ریخته‌گری متروکه را برای شروع کار انتخاب کردند و دو سال بعد با تمرکز بر روی صنعت فولاد، Schneider & Cie را به وجود آوردند. آن زمان خط تولید بیشتر شامل ماشین‌های سنگین و وسایل حمل و نقل می‌شد. اشنایدر رشد خوبی را تجربه کرد و در همین سال‌ها بود که تبدیل به Schneider Group شد.
 • 1975: اشنایدر به شرکت Merlin Gerin، که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات برق بود علاقه‌مند شد.
 • 1981 تا 1997: گروه اشنایدر دوباره تمرکزش را روی صنایع الکترونیک می‌گذارد.
 • 1999: نام شرکت رسماً به Schneider Electric تغییر یافت تا به وضوح نشان دهد که فعالیت شرکت در حوزه الکترونیک است.
 • 2010: اشنایدر با همکاری شرکت Alstom و سرمایه‌گذاری 70 میلیون دلاری، Aster را ساختند تا از استارت‌آپ‌های مربوط به انرژی و محیط زیست حمایت کنند.
 • 2014: اشنایدر با شرکت RWE که یک تامین‌کننده برق آلمانی است، همکاری را شروع می‌کند.
 • 2015 تا 2016: در این سال‌هاست که شرکت اشنایدر وارد حوزه اینترنت اشیا شده و روی آن کار می‌کند.
 • 2017: اشنایدر کنترل شرکت Aveva Group را به عهده می‌گیرد که یک شرکت ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای مهندسی و صنعتی است.