اشنایدر الکتریک Schneider Electric شرکت تجهیزات  الکتریکی فرانسوی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند.

تاریخچه شرکت اشنایدر الکتریک محصولات اشنایدر

این شرکت در سال ۱۸۳۶ توسط جوزف اوژن اشنایدر و آدولف اشنایدر تأسیس شد و در سال ۱۹۸۱ توسعه یافت. بخشی از سهام شرکت اشنایدر الکتریک ، در بازار بورس یورونکست ذکر شده و دفتر مرکزی آن، در شهر روی ملمزون، فرانسه قرار دارد. اشنایدر الکتریک جزئی از لیست فورچون جهانی ۵۰۰ است و در فهرست ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا جای دارد.

از سال ۱۸۳۶ تا امروز که شرکت اشنایدر الکتریک به متخصص در مدیریت انرژی تبدیل شده است .
شروع فعالیت شرکت در زمینه های آهن و فولاد ، ماشین آلات و کشتی سازی بود که بعد به برق واتوماسیون نقل مکان کرد. پس از ۱۷۰ سال اشنایدرالکتریک امروزه به ارائه دهنده راه حل های بهره بری انرژی تبدیل شده است
قرن ۱۹
۱۸۳۶:برادران اشنایدر پس از۲سال فعالیت های ریخته گری کمپانی اشنایدر را تاسیس کردند. محصولات اشنایدر
۱۸۹۱:پس از تبدیل شدن به یک متخصص تسلیحات ،اشنایدر ابداعات خود را به بازار برق وارد کرد.
نیمه اول قرن ۲۰
۱۹۱۹: استقرار اشنایدر در آلمان و شرق اروپا از طریق اتحادیه صنعتی و مالی اروپا(EIFU). پس از آن فعالیت خود را به ساخت موتورهای الکتریکی،تجهیزات برق برای ایستگاه ها و لوکوموتیو بزرگ ادامه داد .محصولات اشنایدر
پس از جنگ : اشنایدر به تدریج ساخت تسلیحات را رها کرد و به ساخت وساز ، فولاد وبرق رو آورد این شرکت به تنوع بخشیدن و بازکردن بازارهای جدید مجددا سازماندهی شد.
  ۱۹۸۱-۱۹۹۷: گروه اشنایدر به تمرکز بر صنعت برق جدا از فعالیت های غیر استراتژیک آن است.
در اوایل قرن ۲۱
۲۰۰۰-۲۰۰۹ : دروه رشد عالی ، موقعیت شرکت در بازار جدید : یو پی اس(منبع تغذیه اضطراری)،کنترل حرکت،اتوماسیون ساختمان و امنیت و تبدیل شدن به متخصص جهانی در مدیریت انرژی.
اشنایدر الکتریک Schneider
اشنایدر الکتریک به عنوان متخصص در سطح جهانی در مدیریت انرژی با فعالیت در بیش از ۱۰۰ کشور، راه حل های جامعی برای داشتن انرژی ایمن، قابل اعتماد، اثر گذار، قابلیت تولید بالا و سازگار با محیط زیست ارائه می دهد. محصولات اشنایدر
Schneider electric  حدود ۰۰۰, ۱۱۰ کارمند دارد و میزان فروش آن در سال ۲۰۱۰ € ۱۶٫۹ بیلیون بوده است و با مشارکت فعال شرایطی ایچاده کرده است که سازمان ها و کاربر ها بتوانند از حداکثر انرژی بهرمند باشند.
محصولات اشنایدر

آرتین کنترل با استفاده از تجربه بیش از ۱۰ سال در صنعت کشور, ارائه دهنده محصولات اشنایدر الکتریک در ایران می باشد